Sienų šiltinimas – ką reikėtų žinoti? | EKOVATA

Sienų šiltinimas – ką reikėtų žinoti?

sienu siltinimas

sienu siltinimasSienų šiltinimas – tai tikriausiai yra labiausiai atsakomybės reikalaujantis darbas, norint, kad namuose visada būtu šilta. Juk būtent sienos dažniausiai kontaktuoja su išorine aplinka ir tokiu būdu gali praleisti šaltį. Sienų šiltinimas gali būti atliktas pačiais įvairiausiais keliais, priklausomai nuo to, kokia yra namo konstrukcija. Sienų šiltinimas yra aktualus tiek tuo atveju, jei jūs gyvenate plytiniame name, tiek ir tada, jei gyvenate blokiniame ar mediniame name.

 

Sienų šiltinimo būdai ekovata:

 • Sausasis;
 • Šlapiasis;
 • Su klijais.

Oro tarpo šiltinimas

Anksčiau statytuose mūriniuose namuose buvo privaloma statyti namus su oro tarpu, todėl šiais laikais buvo sukurta įvairių technologijų kaip užpildyti šį oro tarpą, kuris turi didelę svarbą namo šilumos kaitai. Kadangi jau žinome, kad oro tarpo apšiltinimas yra labai svarbi užduotis renovuojant pastatą, svarbu žinoti alternatyvas. Populiariausi šiltinimo būdai šiltinant namo sienos oro tarpą yra ekovata, termoputa ir polistirolo granulės. Kuris Jums atrodo efektyviausias galite nuspręsti patys.

Ekovata yra gaminama iš medžio pluošto, puri medžiaga, sandariai užpildanti smulkiausius oro tarpelius, esančius sienoje. Ši medžiaga pasižymi išskirtine varža, taip pat ji yra bene mažiausiai degi šiltinimo medžiaga, ji netgi stabdo gaisro plėtimąsi. Ekovata nesugeria drėgmės ir ją galima pritaikyti tiek prie medinių, tiek prie mūrinių paviršių. Ekovata puikiai izoliuoja garsą ir nenusėda per laiką, tai patvirtino ekspertai iš Anglijos, šalies kur ir buvo išrasta ši medžiaga. Jie tai patvirtino atlikę termovizinius tyrimus 1930 metais apšiltintam pastatui ir rezultatai buvo tokie kokių buvo tikėtasi – ekovata visiškai nenusėdo.

Termoputa yra cheminės medžiagos maišymas su vandeniu, ji yra pritaikyta oro tarpo apšiltinimui. Nors ši medžiaga skirta tik oro tarpo šiltinimui, svarbu paminėti, kad tai yra chemikalų mišinys, kuriems susijungus atsiranda balta puta, kuri plečiasi oro tarpe. Apšiltinus objektą ir atlikus termovizinius tyrimus oro tarpai būna užpildyti puikiai. Tačiau, praktikoje pastebėta, kad apšiltinus pastatą termoputa reikia kas maždaug 5–10 metų užpildyti dar kartą, nes ji per tą laiką nusėsta.

Polistirolo granulės yra biri medžiaga, tai susmulkintos granulės, kurios yra įpučiamos į oro tarpą. Ši medžiaga (praktikoje jau yra žinoma) dažnai nusėsta. Problemos sprendimas yra pūsti medžiagą su klijais, todėl tai gali būti vienas iš būdų, kuris tikrai gali konkuruoti su šiltinimu ekovata sandarumo ir laikinumo prasme. Ši medžiaga taip pat pasižymi puikia varža ir geru tarpų užpildymu.

Karkaso šiltinimas

Populiariausi būdai šiltinti karkasą yra su akmens vata, stiklo vata, ekovata ir poliuretanu. Anksčiau minėtų termoputų ir granulių ant sienos užpūsti neįmanoma, granules galima tik priklijuoti plokštėmis.

Tikriausiai dauguma jau yra susidūrę su akmens ir stiklo vata ir tikriausiai yra plėšę ne vieną kartą ją žemėn. Tai jau pasako, ko tikėtis iš šiltinimo tokiu būdu. Tačiau ekovata ir poliuretanas yra idealūs variantai šiltinant namo karkasą. Toliau trumpai apie kiekvieną būdą.

Karkaso šiltinimas ekovata yra galimas dviem būdais – šlapiu ir klijiniu būdu. Šlapias būdas, kai ekovata maišoma su vandeniu ir klijinis ekovata maišoma su klijais. Iš esmės šie būdai daug nesiskiria ir laikinumas yra vienodas, nebent planuojate karkaso neapkalti. Tokiu atveju patartina būtų šiltinti klijiniu būdu, nes priešingu atveju, šlapiu būdu išdžiuvusi vata, per blogą orą ir neapkalta, gali nukristi. Po šiltinimo ekovata darbų, patartina apšaudyti namą plėvele. Šiltinant tokiu būdu, ekovata susipresuoja ir sukimba. Dėl to, kad karkasas yra atviras, jis visada bus užpučiamas idealiai ir tokiu storiu, kokį karkasą paruoš klientas. Darant karkasą, būtų svarbu daryti ne didesnius nei 60 centimetrų tarpus.

Karkaso šiltinimas poliuretanu yra labai efektyvus būdas, todėl dažnai nereikia apšiltinti taip storai kaip kitomis medžiagomis, kad pasiektų tų medžiagų varžą. Tačiau poliuretanas yra ganėtinai degus, dažniausiai labai brangus, chemikalas ir gerai izoliuojantis garsą. Priklausomai nuo pasirinkto pūtimo būdo, medžiaga būna kieta arba minkšta. Kieta medžiaga yra brangesnė, bet su geresnėmis savybėmis. Šiltinimo kaina yra ženkliai didesnė.

Aukščiau pateikti visi variantai šiltinant sienas, Jums belieka pasirinkti optimaliausią.

Mes teikiame šias paslaugas:

 • Stogų šiltinimas;
 • Palėpių šiltinimas;
 • Lubų šiltinimas;
 • Sienų šiltinimas (sausu, šlapiu, klijiniu būdais);
 • Oro tarpo šiltinimas;
 • Karkasų šiltinimas;
 • Grindų šiltinimas;
 • Pamatų šiltinimas.

About The Author